Jak jsem přišla a nikde nikdo

18. dubna 2017 v 23:27 | Anna |  Deníček průvodkyně
Velký pátek

Tak su tu zas. Začala jsem velkolepě - ujel mi bus. A protože mi muž zakázal stopovat, tak musel vstát, přejet Brno a odvézt mě do práce. V rámci pokání beru první prohlídku, jsou tam jenom dva, ale jsou jako houbičky. Nasávají všechny informace, cokoliv řeknu, tak vnímají a je to báječný. V přijímacím salonku, který jsem zmiňovala naposledy už je i nábytek. Nepomohl. Furt je to kobka, tmavá, ale kobka s barokním nábytkem. Mám hromadu velkolepých plánů kolik toho mezi prohlídka mastihnu a jak nadženu věci do školy, ale nakonec jsem ráda, když zvládnu přepsat jeden jediný dokument. A to na mě nevyšla žádná dvojka. Jenom v mezičase smskuju na všechny strany, protože můj tchán, kterého zvu na hrad celé dva roky, si konečně řekl, že přijede. A vezme sebou návštěvu. Zítra. On si vybral ten jediný blbý den za dva roky, kdy nepracuju. A kdyby přijeli dopoledne, to bych kvůli nim snad i vstala a do práce šla i když nemusím. Ale oni mají plány až na odpoledne, jenže to já už budu dávno na Buchlově. Zítra je tam totiž báječná přednáška o výzkumu provedeném na naší hradní mumii. A to chceš vidět. Aspoň já teda, jenže kvůli časové koordinaci a jejich zpožděným plánůmto vypadá, že přijedou a buď počkají a budeme doufat, že nás ještě pan kastelán pustí do hradu, nebo já neuvidím přednášku a poběžíme rychlým klusem. Co si vybrat... Zároveň mi taky hlásí, že návštěva jsou cizinci. Anglicky nemluví. Francouzsky by to šlo. Jenže to bych potřebovala vědět měsíc předem.
A propos francouzština. Dneska se do hradu dobývalo hned několik francouzsky mluvících. A to jenom potvrdilo můj odhad. Vstupný na nich vysockuju, poradím kam na záchod...Ale fundovaný výklad ze mě francouzsky nevypadne. Merde.

Velikonoční neděle

Včera to bylo krásné. Včera jsem nepracovala. Dneska mi všichni hlásí, jak se mám, protože prý bylo lidí, jako mladých myší. Já jsem si odjela vesele na Buchlov na přednášku o buchlovské mumii (report již brzy). Meteorologové slibují, že dneska bude pršet, tak doufáme. A doufáme marně.
Už od božího rána proudí davy oběma bránami a mám takový dojem, že hlavně tu jižní, na které sedím si vybrali speciálně jenom blbci.
Jinak si to neumím vysvětlit.

"Jo tak děti do šesti zadarmo, tak to nám dejte osmkrát." prohlásis pupkatý vousatý čtyřicetiletý zástupce skupiny jemu podobných typů.

"Berete eura? Ako, že neberete eura?"
"Protože jsme euro nepřijali."
"Veď všude možme eurem platit."
"Tady to nejde."
"Naozaj nám nevezmete eura?"
"Umíte si představit směnárnu, kde mi rozmění 4 eura na české koruny?"
"No toto je nehorázné, nebrať eura. A možme platit kartou?"
"Jste v lese. Tady nejde platit kartou."
"No a to je ako možné. Všude je možno platit kartou."
"Jste v lese. Tady není ani mobilní signál, natož internet a spojení s bankou."
"To nie je možné."

"A tady se jako platí? A dá se to obejít?"
"Dá, ale nahoře je úplně stejná pokladna."
"Tak na to kašlem."

Tak nějak mi podobné rozhovory berou chuť žít. A to jsem si myslela, že podobné typy se objeví až v květnu.
O čtvrt na tři na mě vychází anglická prohlídka. Vím o ní už dva měsíce, protože v rámci programu Všichni umíme anglicky, ale nebudeme chodit anglické prohlídky. se moji kolegové proti podobným aktivitám vymezili a tak cizojazyčné zbývají na mě. Studenti z Masaryčky, konkrétně Erasmáci, kteří během prodlouženého víkendu nemají co na práci, jsou vděčný publikum. Dokonce mi i chválí angličtinu. Že prej mluvím líp, než někteří pedagogové, což vzhledem k tomu, že jsem již měla tu čest s některými, není až taková pochvala.

Velikonoční pondělí

Ha. Sice s denním zpožděním, ale je hnusně a to mlátí dveřma. Během dne dokonce prší a prší. V\ybrečela jsem si celodenní provázení, protože potřebuju dodělávat resty do školy a nechci si práci přetrhávat v půli dne odchodem na pokladnu. Takže na mě během dne čekají tři prohlídky. Dvě plné až hrůza, což je ve výsledku dobře.
Lidi jsou rádi, že na ně neprší a tak dokonce i dávají pozor.
Až na jednoho postaršího pána, který ze začátku vypadal tak slibně. Po vstupu smekl klobouk, zadíval se na mě a poslouchal vzorně až do konce prohlídky.
Jenže... Když jsme odcházeli z terasy, tak nevěnoval pozornost několikerému upozornění, že je mokro, v chodbě dlažba a že to bude klouzat, tak aby přizpůsobili svůj přesun siuaci.
Chlapík prošel dveřmi do chodby, na chodbě si poskočil a už se válel na zemi. Tři jsme ho chytali ale přetížil nás.
Poté co mi musel osmkrát potvrdit, ž eje v pořádku a nebude nás žalovat jsem prohlídku konečně ukončila.
Celý den relativně odsýpá, až na trapné faux pas odpoledne.
Vylezla jsem z hradu, letmo nakoukla do plkladního systému abych viděla, že nejbližší prohlídka, která bude vycházet na mě, bue ve tři hodiny. Zaradovala jsem se, neb jsem ve čtyři chtěla zmizet.
Na průvodcovně jsem si pak rychle uvařila kafe, dodělala poslední referát a za pět tři zamířila na pokladnu.
Bohužel jsem na ni zamířila sama. Návštěvníci nikde.
Tak jsem se zafixovala na to, že ve tři prohlídka, že jsem nepostřehla, že mi ji nikdo nenahlásil, tudíž, že si na ni nikdo nekoupil vstupenky, tudíž, že nebude. Pokladní Lenka z toho měla takovou srandu, že navrhla, že je nejvyšší čas začít si tykat. Tak jo.
Dokonce byla moc hodná a protože věděla, jak moc chci odejít ve čtyři tak nacvakala prohlídku na půl, nikoliv až na čtvrtou, takže jsem vypadla jenom s mírným zpožděním.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 helmii helmii | Web | 19. dubna 2017 v 6:30 | Reagovat

Takovéhle blbce od pokladny znám taky, ti jsou snad všude.

Dělala jsem ve Fast foodu, kde jsem na všechno byla sama, otvírací doba byla od 19:00 do 3:00... 2:55, kdy už jsem měla uklizeno a hlavně vyplý stroje, přišla banda idiotů a začali se se mnou hádat o tom, že já jim to jídlo prostě udělám.. Naštěstí během chvilky odzvonila celá na radnici, tak jsem už doopravdy mohla zavřít. Samozřejmě mě stihli počastovat samými krásnými výrazy :-D

Jinak moc pěkný článek, je fajn se dozvědět zase něco z druhého úhlu pohledu :-)

2 Anna Anna | Web | 19. dubna 2017 v 11:10 | Reagovat

[1]: Děkuju a nezávidím ani tu tvoji zkušenost. Ve tři ráno už bych na takové trotly vylila přepálený olej z friťáku. :-D

3 padesatka padesatka | E-mail | Web | 19. dubna 2017 v 15:58 | Reagovat

[1]: Tak to se vážně muselo špatně zavírat. Muž měl hospodu, to bylo dost podobné...

4 padesatka padesatka | E-mail | Web | 19. dubna 2017 v 15:59 | Reagovat

[2]: Jsi děvče od rány...:)

5 Anna Anna | Web | 20. dubna 2017 v 8:57 | Reagovat

[4]: To jsem... Jenom v práci jsem slabá. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama